Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

E-biļešu pārdošana šeit ir pārtraukta. E-biļetes iegādājies mobilajā lietotnē Vivi Latvija vai www.vivi.lv

Jūs atrodaties šeit:

Uz Latvijas Valsts svētkiem ar vilcienu

09.11.2022.

Foto: valmierasnovads.lv

Novembris Latvijai ir īpašs! Šī rudens mēneša pelēcību un tumšo laiku gribas izgaismot ar sirds mīļumu un svecīšu gaismu, godinot Latvijas brīvības cīnītājus un svinot valsts dzimšanas dienu, kad katrs Latvijas stūrītis tiek ietērpts sarkanbaltsarkanās svētku drānās. Lai arī kur ceļi vestu šajā svētku nedēļā - uz Latgali, Zemgali, Vidzemi vai Kurzemi -, it visur varēs vērot un sajust svinīgu gaisotni daiļi izgreznotajās pilsētās un ciematos. Gandrīz katrā novadā būs iespēja doties lāpu gājienā, apmeklēt koncertuzvedumus un vērot interesantas gaismu un audiovizuālas instalācijas.

Nelielā svētku ceļojumā tu vari doties arī, neizmantojot auto, daudzas pilsētas Latvijā var ērti sasniegt ar vilcienu. Izvēlies galamērķi, pērc vilciena e-biļeti un dodies ģimenes lokā vai draugu kompānijā apmeklēt svētku pasākumus!

Ja 11. novembrī būsi Cēsīs, tad plkst. 17.30 no Skolnieku rotas pieminekļa kopā ar cēsniekiem un citiem pilsētas viesiem dodies lāpu gājienā un apmeklē tradicionālo pasākumu "Latvija esam mēs paši" Cēsu pils parkā, kurā ar svecītēm tiks izveidota mirdzoša Latvijas kartes kontūra un uz senajiem pils mūriem tiks demonstrēts jauns multimediāls priekšnesums “Lāčplēša gars”.

Arī Valmiera aicina Lāčplēša dienā no Valmieras rātslaukuma plkst. 18.00 doties lāpu gājienā – ar lāpām un svecītēs rokās vienojoties gaismas ceļā, atceroties mūsu valstij būtiskos vēstures notikumus, bet pēcāk plkst. 19.30 Valmieras kultūras namā varēs pieredzēt rokkoncerta cienīgu enerģiju pasākumā “Roks. Mīlestība. Brīvība”.

No 11. līdz 19. novembrim Valmieras Vecpuišu parkā būs apskatāma gaismas instalācija “Viļņojošās debesis”. Katru vakaru no plkst. 18.00 līdz 23.00 tā ievējos un caur trejdeviņu kokļu mūziku un “Piena ceļa” motīviem atgādinās par to, kas mums ir visdārgākais – mājas un brīvība.

Iekoptu pilsētvidi un skaistu arhitektūru varēsi aplūkot Jelgavā, kur 11. novembrī plkst. 18.00 pēc divu gadu pārtraukuma arī notiks lāpu gājiens - no Pulkveža Oskara Kalpaka ielas līdz piemineklim Jelgavas atbrīvotājiem Stacijas parkā, kur plkst. 18.45 sāksies svinīgs pasākums, kurā ikviens aicināts sadziedāties patriotiskā noskaņā kopā ar grupu "Credo" un kori "Balti". Tur pat būs iedegti ugunskuri, pie kuriem gājiena dalībnieki varēs sasildīties.

Savukārt Latvijas dzimšanas dienā, 18. novembrī, kā svētku akcents pilsētvidē būs skatāma multimediāla 3D projekcija “Jelgavnieku spēks un sirdis pieder Tev, Latvija”. Tā uz Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa tiks rādīta, sākot no plkst. 17.30 līdz 23.00. Uzvedumā būs vērojami četri multimediāli stāsti ar trīs minūšu pauzēm.

Ja Latvijas Valsts svētkos vēlies dzirdēt tautas dziesmu apdares un mūziku no latviešu zelta repertuāra un dziesmas, kas radītas pēdējos gados, tad dodies uz brīvdabas koncertzāli “Mītava”, kur notiks Latvijas dzimšanas dienai veltīts koncerts.

Tradicionālais lāpu gājiens 11. novembrī notiks arī pašā Latgales sirdī - Rēzeknē. Rēzeknieši un pilsētas viesi aicināti pievienoties gājienam plkst. 17.00 no Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles līdz piemineklim “Vienoti Latvijai”.

Par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai Rēzeknē 18. novembrī norisināsies tautas skrējiens “Ieelpo Rēzekni 2022”, tas šogad notiks gar Rēzeknes upi posmā no Pilskalna līdz Olimpiskajam centram, tāpat ir iespēja kopā ar saviem mīļdzīvniekiem piedalīties atraktīvajā skrējienā “Ķepa 2022”.

Ja ceļa vēji aizveduši līdz Daugavpilij, tad 11. novembrī Lāčplēša dienai veltītajā lāpu gājienā varēs doties plkst. 17.00 no Daugavpils Universitātes līdz Vienības laukumam, kur būs iespējams baudīt kapelas "Rēzeknes muzikanti" koncertprogrammu.

Savukārt 18. novembrī Valsts svētku svinību ietvaros Daugavpils Kultūras pilī plkst. 16.00 notiks rokgrupas “Dzelzs Vilks” koncerts. Ieeja pasākumā ir ar ielūgumiem, kurus bez maksas var saņemt Biļešu Paradīzes kasēs, internetā un Daugavpils Kultūras pils kasē.

Krāšņas pastaigas šajā svētku laikā var baudīt Ogrē, kur gājēju tilti mirdz sarkanbaltsarkanās krāsās, digitālā strūklaka veido košus rakstus pilsētas skvērā un lietussargu aleja spīd liepu alejā Brīvības ielas gājēju posmā. Savukārt 11. novembra lāpu gājiens Ogrē iesāksies plkst. 19.00 no Strēlnieku piemiņas zīmes Daugavas krastā un turpināsies līdz Brāļu kapiem. 

18. novembrī Ogres novada Kultūras centrā plkst. 16.00 norisināsies svētku koncerts, un svētku noslēgumā, plkst. 19.00, Daugavas krastā pie vides dizaina objekta “Ogres bāka” debesis izgaismos Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai veltīta uguņošana.

Dobeles iedzīvotājus un viesus Latvijas dzimšanas dienā priecēs audiovizuāla instalācija “Gaismas vārdi Latvijai”, kas 18. un 19. novembra vakaros no plkst. 18.00 līdz plkst. 23.00  būs skatāma Dobeles Livonijas ordeņa pilsdrupu pieguļošajā teritorijā.

Valsts svētku laikā desmit dienu garumā no 11. novembra līdz 20. novembrim norisināsies Siguldas novada Restorānu nedēļa, kuras ir devīze – “Mūsu saknes”. Tādēļ, ja kāro nobaudīt izmeklētus ēdienu meistardarbus, izvēlies savai gaumei piemērotāko ēdienkarti un svinīgā noskaņojumā atzīmē valsts svētkus Siguldā!

Protams, arī galvaspilsēta cītīgi sagatavojusies svētkiem. 11. novembrī no plkst. 9.00 ikviens ir aicināts apmeklēt svinīgo dievkalpojumu Rīgas Domā, bet līdz plkst. 21.00 pie Latvijas Kara muzeja varēs aplūkot militārās tehnikas izstādi, kā arī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā no plkst. 10.00 būs apskatāma Lāčplēša kara ordeņa izstāde un izstāde "Satversme 100+".

Brāļu kapos no plkst. 17.00 notiks pasākums “Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem". Pasākuma laikā tradicionāli tiks iedegtas piemiņas svecītes. Pēc tam gaidāms lāpu gājiens līdz Brīvības piemineklim un 11. novembra krastmalai, kur notiks uguns plosta palaišana Daugavā pie pieminekļa Lielajam Kristapam.

Savukārt Latviešu strēlnieku laukumā notiks viens no Lāčplēša dienas centrālajiem pasākumiem Rīgā - no plkst. 18.00 līdz 22.00 varēs dzirdēt koncertu "Spēka dziesmas" ar vairāku Rīgas folkloras kopu un rokgrupas "Līvi" piedalīšanos, kas izpildīs savu labāko dziesmu izlasi.

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu, 18. novembrī, Rīgā, 11.novembra krastmalā plkst.13.30 notiks militārā parāde, bet plkst. 19.00 notiks svinīgs pasākums Brīvības laukumā.

Atgādinām, ka Valsts svētkos - 11. novembrī un 18. novembrī - daudzbērnu ģimeņu locekļiem un ģimenēm, kuru aprūpē ir bērni vai pilngadīgas personas, kas nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ar invaliditāti, visos vilcienu maršrutos ir iespēja braukt bez maksas. Bezmaksas braukšanas biļeti šajas svētku dienās varēs saņemt visās mūsu biļešu tirdzniecības kasēs vai vilcienā pie konduktora kontroliera, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecības “3+ Ģimenes karte” vai “Goda ģimene”, personu apliecinošu dokumentu (ID karti vai pasi) vai skolēna vai studenta apliecību.

Lūdzu, uzgaidiet