Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

E-biļešu pārdošana šeit ir pārtraukta. E-biļetes iegādājies mobilajā lietotnē Vivi Latvija vai www.vivi.lv

Jūs atrodaties šeit:

Izzinošas Putnu dienas aktivitātes Jelgavā

23.03.2023.

Līdz ar gājputnu atgriešanos aprīļa sākumā Latvijā ik gadu tiek atzīmētas Putnu dienas. Šogad Putnu dienu ietvaros 1. aprīlī Jelgavas reģionālais tūrisma centrs ikvienu aicina piedalīties velo ekskursijā “Pavasara vēstneši Svētes palienē” vai individuāli doties uz Svētes palieni, kur vērot putnus ornitologa pavadībā.

Sestdien, 1.aprīlī, pulksten 9.30 no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa pagalma sāksies velo ekskursija “Pavasara vēstneši Svētes palienē”. Gides Zanes Gravas pavadībā dalībnieki dosies uz Svētes palieni, kas ir nozīmīga migrējošo ūdensputnu un bridējputnu barošanās vieta.

Pavasarī šeit novērojami zosu bari, pīles, gulbji, dzērves. Svētes palienē ekskursijas dalībniekus sagaidīs pieredzējis putnu pazinējs – ornitologs Oskars Keišs, kurš pastāstīs par šeit sastopamajām putnu sugām un to dzīvesveidu.

Velo pastaigas garums ir 25 kilometri. Brauciena laikā dalībnieki varēs uzzināt daudz interesantu faktu par maršrutā redzamajiem objektiem un vietām, kā, piemēram, Mīlestības aleju, kur gide pastāstīs leģendu par patiesu mīlestību un draudzību, kā arī stāstu, kā radies alejas nosaukums.

Vēl ekskursantiem būs iespēja apskatīt vietu, kur kādreiz atradās Grīvas stikla ceplis, un uzzināt vēsturiskus faktus par Jelgavas lidlauku. Brauciena noslēgums plānots ap pulksten 13 pie Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa, taču ikviens interesents var uzkavēties Svētes palienē, cik ilgi vēlas, un atgriezties pilsētā patstāvīgi. Pasākuma dalībnieki aicināti ņemt līdzi binokļus un tālskatus, kā arī parūpēties par laika apstākļiem piemērotu apģērbu un apaviem.

Interesenti ir aicināti uz Svētes palieni doties arī individuāli, lai pievienotos ekskursantu grupai un ornitologam, kurš Svētes palienē būs sastopams no pulksten 10 līdz 12. 

Dodoties vērot putnus, aicinām cienīt Svētes palienē mītošos putnus. Svētes lejtece ir atklāta teritorija, tāpēc katrs apmeklējums putniem ir kā traucējums. Tādēļ nebūtu ieteicams novirzīties no polderu dambjiem un ceļiem, mēģinot piekļūt pēc iespējas tuvāk putniem.
 
Sliktu laikapstākļu gadījumā Putnu dienas entuziasti ir aicināti uz lekciju Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī. Lekcijas laikā ornitologs Oskars Keišs pastāstīs par Latvijā sastopamajiem gājputniem, to atpūtas un barošanās vietām Latvijas teritorijā, kā arī par valstīm, kuras gājputni izvēlas pārziemošanai. Aktuālā informācija būs pieejama šeit

Dalība velo ekskursijā ir bez maksas, taču dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc ikviens ir aicināts pieteikties iepriekš pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai tālruni 63005447.

* Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai. Informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama šeit

Informāciju sagatavoja
Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Lūdzu, uzgaidiet