Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

E-biļešu pārdošana šeit ir pārtraukta. E-biļetes iegādājies mobilajā lietotnē Vivi Latvija vai www.vivi.lv

Jūs atrodaties šeit:

Speciāli vagoni pasažieriem ar sadarbspējīgiem sertifikātiem

13.09.2021.

Informācija ir aktuāla līdz 10.10.2021.

No 15. septembra atsevišķu vilcienu maršrutu reisos kursē speciāli vagoni ar iespēju pasažieriem ar sadarbspējīgu Covid-19 testēšanas, vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu brauciena laikā nelietot mutes un deguna aizsegu.

Saskaņā ar grozījumiem Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", kas stājas spēkā 2021. gada 10. septembrī, sabiedriskā transporta pārvadātāju uzņēmumiem ir paredzēta iespēja vilcienu maršrutos, kuros biļetes tiek pārdotas ar numurētām sēdvietām, organizēt atsevišķus vagonus tikai pasažieriem ar sadarbspējīgu vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikātu (t.sk. negatīvu Covid-19 testu). Šo reisu speciālajos vagonos pasažieri un konduktori kontrolieri var nelietot mutes un deguna aizsegus, kā arī tajos nav jāievēro noteiktais pasažieru skaita ierobežojums.

Daļai pasažieru to iespējams piedzīvot jau no šī gada 15. septembra, jo līdz mēneša beigām eksperimentālā kārtā organizējam speciālus vagonus maršrutos Rīga (Daugavpils)–Krāslava un Rīga–Rēzekne II, kas atbilst spēkā esošo normatīvo aktu nosacījumiem. Biļeti braucienam īpašajā vagonā, kā ierasts, var iegādāties visās vilciena biļešu tirdzniecības kasēs. Pasažieriem, lai varētu izmantot šo pakalpojumu, pirms iekāpšanas vilcienā būs jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 testēšanas, vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, personu apliecinošs dokuments un derīga biļete. Ņemot vērā pirmā mēneša rezultātus un pasažieru atsaucību jaunievedumam, lemsim par īpašo vagonu nodrošināšanu arī turpmāk.

Speciālie vagoni no 15.09.2021. būs pieejami šādos maršrutos un reisos:

  • katru dienu vilcienā Nr.704 Rīga (16.31) – Krāslava (19.48) un vilcienā Nr.703 Krāslava (5.48) – Rīga (9.00);
  • brīvdienās vilcienā Nr.702 Rīga (11.31) – Rēzekne II (14.15) un vilcienā Nr.701 Rēzekne II (15.17) – Rīga (18.00).

*Pasažieriem ar sertifikātiem, kuri dosies reisā Nr.701 un 703 no pieturām, kurās biļešu kase ir slēgta, būs rezervētas sēdvietas 3. vagonā biļešu iegādei vilcienā pie konduktora kontroliera.

NB! Īpašo vagonu pasažieriem jāņem vērā, ka mutes un deguna aizsegs būs nepieciešams, lai brauciena laikā varētu apmeklēt labierīcības blakus vagonā. Atgādinām, ka pasažieriem, kas vēlēsies izmantot īpašos vagonus saviem braucieniem, līdzi jāņem arī personu apliecinošs dokuments - pase vai ID karte. Aicinām pasažierus izturēties saprotoši, ierasties uz perona savlaicīgi un uzrādīt braucienam nepieciešamos dokumentus pēc pirmā uzaicinājuma, lai lieki nekavētu vilcienu kustības grafiku.

Joprojām aicinām pasažierus pirms došanās ar vilcienu izvērtēt savu fizisko stāvokli, kā arī veselības drošības apsvērumus un ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus.

Lūdzu, uzgaidiet