Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

E-biļešu pārdošana šeit ir pārtraukta. E-biļetes iegādājies mobilajā lietotnē Vivi Latvija vai www.vivi.lv

Jūs atrodaties šeit:

“Pasažieru vilciens” aicina nepilna gada laikā iegūt profesionālo kvalifikāciju jauno elektrovilcienu vadīšanai

03.08.2022.

Rīgas Valsts tehnikuma Pieaugušo izglītības centrs ir izsludinājis uzņemšanu profesionālās tālākizglītības programmā “Lokomotīvju saimniecības tehniķis”, kas ir piemērota gan vīriešiem, gan sievietēm. Tajā vienpadsmit mēnešos ir iespējams apgūt nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai pēc kvalifikācijas iegūšanas varētu vadīt jaunos “Pasažieru vilciena” elektrovilcienus. Mācības notiks darba dienu vakaros un sestdienās.

“Mašīnisti jeb vilcienu vadītāji vienmēr ir bijuši dzelzceļa nozarē augsti novērtēti un pieprasīti, jo vilcienu kustība bez viņiem gluži vienkārši nav iespējama.  Nākamgad “Škoda Vagonka” piegādās “Pasažieru vilcienam” 32 jaunus elektrovilcienus. Līdz ar to mūsu elektrovilcienu vadītāju komandai būs ne vien ievērojami uzlabojumi darba vidē un tehnoloģijās, bet arī nepieciešami būtiski papildpēki. Šis ir laiks, kad pasažieru pārvadājumi pa dzelzceļu kļūs mūsdienīgāki, ērtāki un pieejamāki, un tālākizglītības programmas absolventiem un absolventēm ir lieliska iespēja sākt darbu tradīcijām bagātajā, stabilajā un visā Eiropā par sabiedriskā transporta mugurkaulu atzītajā dzelzceļa nozarē,” norāda Edīte Līdaka, AS “Pasažieru vilciens” Personāla vadības daļas vadītāja.

Programma ir piemērota gan vīriešiem, gan sievietēm ar vidējo izglītību, labu veselību (obligātās veselības pārbaudes atzinums par personas veselības stāvokļa atbilstību veicamajam darbam) un psihofizioloģisko piemērotību (slēdziens par psihofizioloģisko profesionālo piemērotības novērtējumu). Apmācību process ietver mācību teorētisko un praktisko kursu un garantētu kvalifikācijas praksi “Pasažieru vilcienā” kā obligātās programmas sastāvdaļu. Pēc profesionālās kvalifikācijas eksāmena sekmīgas nokārtošanas tiek piešķirta kvalifikācija “Lokomotīvju saimniecības tehniķis”, kas dod tiesības veikt lokomotīves, elektrolokomotīves, elektrovilciena un dīzeļvilciena ekspluatāciju, remontu un tehnisko apkopi, kā arī strādāt par mašīnistu un mašīnista palīgu. Mācības šajā programmā tiek plānotas no šī gada septembra vidus līdz nākamā gada jūlijam.

Raimonds Rikveilis, “Pasažieru vilciens” elektrovilciena mašīnists ar 20 gadu darba stāžu, piebilst: “Mūsu komandai ir nepieciešami profesionāli apmācīti kolēģi un kolēģes, kuri ir motivēti palīdzēt cilvēkiem viņu ikdienas gaitās. Vadīt vilcienu nozīmē pastāvīgi būt kustībā. Tam ir nepieciešama augsta atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, uzmanība un psihoemocionalā noturība.“

“Pasažieru vilciens” ir gatavs nodrošināt patstāvīgu darbu ilgtermiņā visiem sekmīgiem un motivētiem programmas absolventiem. Viņiem būs pieejams nozarē konkurētspējīgs atalgojums, darbs pēc grafika, sociālās garantijas, veselības apdrošināšana, dzīvības un nelaimes apdrošināšana un citi labumi.

Plašāka informācija par programmu ir pieejama šeit.  

AS "Pasažieru vilciens" aktuālās vakances ir pieejamas šeit.

 

Lūdzu, uzgaidiet