Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

E-biļešu pārdošana šeit ir pārtraukta. E-biļetes iegādājies mobilajā lietotnē Vivi Latvija vai www.vivi.lv

Jūs atrodaties šeit:

Kultūras mantojuma dienā 50% atlaide braucienam maršrutā Cirma-Zilupe

13.09.2021.

18. septembrī visi laipni gaidīti Ludzas novadā! Piedāvājumā plaša programma visai ģimenei nu jau sestajā tematiskajā dienā. Šoreiz tā ir veltīta dzelzceļa tēmai un sakrīt ar Eiropas Kultūras mantojuma dienām.

Septembrī aprit 120 gadu, kopš atklāta regulāra kustība dzelzceļa līnijas Vindava–Ribinska posmā no Maskavas līdz Krustpilij. Ludzas novadā tā savieno Zilupes, Briģu, Nerzas, Istalsnas, Ludzas, Cirmas staciju.

Interesenti ir aicināti piedzīvot braucienu vilcienā, un tas arī ļoti atvieglos visa piedāvājuma izbaudīšanu. Patīkamāku to padarīs atlaide 50% apmērā “Pasažieru vilciena” pilnas cenas vienreizējām braukšanas biļetēm reisos Nr.806 Rīga (9.31) – Zilupe (14.09) un Nr.805 Zilupe (15.08) – Rīga (19.30) posmā Cirma-Zilupe-Cirma. Vilciena biļeti no 9. septembra var iegādāties “Pasažieru vilciena” kasē vilciena pieturvietās vai brauciena dienā vilcienā pie konduktora kontroliera. Šī atlaide nesummējas ar citām atlaidēm, kas tiek piemērotas vilciena biļetēm.

Ceļojums sāksies ar pulcēšanos laukumā pie Ludzas dzelzceļa stacijas. Pēc Eiropas kultūras mantojuma dienas svinīgas atklāšanas lustes sāks Isnaudas amatierteātris.

Turpinājumā – vilciena Rīga–Zilupe svinīga sagaidīšana ar pūtēju orķestri “Ludza” un brauciens uz Zilupi. Tikai braucot vilcienā, uzmanīgi veroties ainavā, iespējams, izdosies pamanīt kādreizējo, bet šobrīd slēgto, dzelzceļa staciju – Zvirgzdenes, Isnaudas, Ozolkalna – vietas. Uz turieni diemžēl vairs neved ne iebraukti ceļi, ne iemītas stigas. Bijušo staciju vietas iezīmēs plāksnes ar uzrakstu. Būs jāmēģina tās ieraudzīt.

Vilcienā tiks dalītas aktivitāšu kartes, lai uzzinātu, uz kuru aktivitāšu zonu Zilupes dzelzceļa stacijas teritorijā doties.

Zilupes DzRKP piedāvās ieskatu robežstacijas attīstībā un mūsdienu aprīkojuma demonstrējumus. Lauku labumu tirdziņā varēs iegādāties vietējos ražojumus. Dzelzceļa stacijā varēs aplūkot vēstures izstādi un ielūkoties, kā izskatās vadības pults. Bērnus priecēs jautrā šķēršļu josla un vizināšanās zirgu pajūgā. Piecdesmit deviņās minūtēs  jāpiedzīvo iespējami daudz un jāpaspēj iekāpt vilcienā uz mājām.

Informāciju sagatavoja:
Ilga Ivanova, Ludzas novada pašvaldības tūrisma organizatore
ilgaivanova@inbox.lv

Lūdzu, uzgaidiet