Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

E-biļešu pārdošana šeit ir pārtraukta. E-biļetes iegādājies mobilajā lietotnē Vivi Latvija vai www.vivi.lv

Jūs atrodaties šeit:

Piejūras sajūtu ceļojums "Nēģu vilciens" Carnikavā

25.01.2022.

29. un 30. janvārī ikviens ir aicināts doties sajūtu ceļojumā ar “Nēģu vilcienu” uz Carnikavu, lai piedalītos stāstu takā “Klausies Carnikavu”, kas aizved uz Gardēžu Ciematu pie Novadpētniecības centra.

Pasākuma norises dienās kursēs elektrovilciena sastāvs ar īpašiem, dažādas piejūras stihijas simbolizējošiem, vagoniem reisos

  • Nr.6116 Rīga (10.09) - Skulte (11.21)
  • Nr.6123 Skulte (11.46) - Rīga (12.57)

Gardēžu ciematā būs iespēja bagātināt savas zināšanas par nēģu dzīvi, zveju un pārstrādi, kā arī sekot līdzi tradicionālam nēģu pagatavošanas procesam un šefpavāru meistarklasēm. 

Iekāpjot vilcienā, pasažieri varēs baudīt piejūras atmosfēru, ko veidos dažādas stihijas, – priežu mežu svaigais gaiss, jūras viļņojošā veldze, kāpās izskaloto koku sentiments, jūrnieku dzīves rituma viedums. Tuvojoties Carnikavai, vagonos apmeklētājus sagaidīs kāda būtne, kas pavadīs ceļotājus līdz Carnikavas stacijai, kā arī ievedīs tālākā dienas piedzīvojumā.

Vilciena biļešu cenas no jūs interesējošās pieturas ir tādas pašas kā parasti. Pērkot e-biļeti, iespējams iegūt atlaidi līdz 10%.

Tālāk vilciens dosies citos maršrutos atbilstoši regulārajam vilcienu kursēšanas grafikam, un "Nēģu vilciena" sajūtas varēs noķert pasažieri arī citos novados.

Carnikavas Novadpētniecības centrs pārtaps par “Gardēžu ciematu”, kur 29. janvārī no plkst.11.00 līdz 17.00 aizraujošā tiešraides pārraidē no “Cēlāju” mājas improvizācijas meistara Jāņa Kozlovska vadībā varēs iepazīt tradicionālās nēģu cepšanas meistarstiķus, nēģu zupas vārīšanas demonstrējumu, šefpavāru Māra Jansona (restorāns “Kest”) un Laura Aleksejeva (restorāns “36. līnija”) meistarklases, žurnālistes un “Rasola projekts” dalībnieces Sarmītes Kolātes stāstījumu par rasola vēsturi un nēģa nozīmi rasola pagatavošanā. Pasākuma tiešraidei un pasākuma aktualitātēm sekojiet līdzi Facebook kontā Nēģu vilciens.

Stāstu takā “Klausies Carnikavu” uzzināsi “Zvejnieku stāstu”, kas stāstīs par zvejnieka amatu, zvejas rīkiem un zvejnieku atmiņām. Izbaudīsi “Jūras stāstu” jeb atmiņu stāstījumu par Carnikavas tālbraucējiem kapteiņiem. “Meža stāsts” vēstīs Piejūras militārā mantojuma noslēpumus, bet “Dzelmes stāsts” atklās nēģu dzīves pieturpunktus. Savukārt diennakts tumšajā laikā Gaujas krastā iemirdzēsies objekts “Gaismas tacis”, kur būs iespēja noklausīties taču un nēģu zvejas stāstu. 

Pēc pasākuma norises sajūtu takas “Klausies Carnikavu” stāsti tiks izvietoti paliekošās atpazīstamības zīmēs, kas turpmāk paliks pieejamas Carnikavas apmeklētājiem ar iespēju tos noklausīties, noskenējot QR kodu uz takas malās novietotajām norādēm.

Brauciet uz Carnikavu vai savās brīvdienu gaitās, vai speciāli izbaudīt šo vilcienu!
 
Projekts  “JŪRA VISU GADU - Piejūras dzīves stila tūrisma veicināšana” 20-00-F043.0442-000002. Finansē Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds

Lūdzu, uzgaidiet