Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

E-biļešu pārdošana šeit ir pārtraukta. E-biļetes iegādājies mobilajā lietotnē Vivi Latvija vai www.vivi.lv

Jūs atrodaties šeit:

Skolēnu rudens brīvlaikā ar vilcienu uz Saulkrastiem, Jūrmalu, Daugavpili un Tukumu

20.10.2023.

Nākamā nedēļa solās būt jautra – skolēniem ir brīvlaiks! Īstais laiks mesties rudens piedzīvojumos kopā ar draugiem un ģimeni. Apkopojām dažus galamērķus, kuri patiks gan lielākiem, gan mazākiem skolēniem, turklāt tie ir ērti sasniedzami ar vilcienu.

Sportiskas aktivitātes un pārgājiens Saulkrastos

Jūra apbur jebkurā gadalaikā, tādēļ noteikti labs plāns būs doties nesteidzīgā pastaigā gar jūras piekrasti. 

Bet, ja padomā ir kas atraktīvāks, tad var doties arī līdz Saulkrastu sporta un ģimeņu centram Smilšu ielā 3. Te 24. oktobrī no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 tiek aicināti 7 – 11 gadus veci bērni pievienoties sportiskām nodarbēm un priecāties Sportā dienā.


Attēls: saulkrasti.lv

Arī ceturtdien, 26. oktobrī, no plkst. 11. līdz 15.00 būs iespējams ļauties aktīvai laika pavadīšanai, piedaloties pārgājienā ar interesantiem uzdevumiem un aktivitātēm. Pārgājiens “Ielec rudenī!” būs piemērots bērniem vecumā no 7 – 11 gadiem. 

Lai nenosaltu dzestrajās rudens dienās, jāparūpējas par laikapstākļiem piemērotu apģērbu un apaviem, kā arī lieti noderēs dzeramais ūdens un kāda uzkoda.

Pieteikšanās, zvanot pa tālruni 29445270. 
Pulcēšanās pie Saulkrastu sporta un ģimeņu centra Smilšu ielā 3.


Attēls: saulkrasti.lv

Rudens ekskursiju nedēļa Jūrmalā

Vēl viens piejūras galamērķis – Jūrmala. No 21. līdz 29. oktobrim lieli un mazi pasaules izzinātāji skolēnu brīvlaikā varēs piedalīties vairāk nekā 100 dažādās “Rudens ekskursiju nedēļa” pasākumam speciāli sagatavotās aktivitātēs. Programmā - izglītojošas, radošas un sportiskas nodarbes.

Būs iespēja iepazīties ar ugunsdzēsēju darba ikdienu, ielauzties energoefektivitātes pasaulē, izstaigāt Slokas papīrfabrikas teritoriju un Jūrmalas centru, apskatot spilgtākos arhitektūras pieminekļus, noklausīties Ķemeru ūdenstorņa stāstus, iemācīties pareizu skriešanas tehniku un kopā ar fitnesa treneri izsportoties pludmalē, vērot burvīgu skatu no Dubultu baznīcas torņa, apskatīt plašo augu klāstu Bulduru siltumnīcā un vēl daudz ko citu. 

Plašajā piedāvājumā paredzēti gan maksas, gan bezmaksas pasākumi. Ikvienā pasākumā dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ obligāta ir iepriekšēja reģistrēšanās.

Plašāk par visiem pasākumiem lasi šeit.

Attēls: visitjurmala.lv

Radošas nodarbības Daugavpilī

Ja ceļa vēji aizvedīs līdz Latgalei, tad jādodas uz Daugavpils Māla mākslas centru 18. novembra ielā 8. Te no 25. līdz 27. oktobrim skolas audzēkņiem būs iespēja radoši darboties un jautri pavadīt laiku:

 • 25. oktobrī no plkst. 13.00 līdz 14.00 – Radošā nodarbība “Šķīvis ar lapas nospiedumu” (dalības maksa 3,00 EUR)
 • 25. oktobrī no plkst. 15.00 līdz 16.00 – Radošā nodarbība “Groziņš sīkumiņiem” (dalība maksa 3,00 EUR)
 • 26. oktobrī no plkst. 16.00 līdz 18.00 – Meistardarbnīca (dalības maksa 6,00 EUR)
 • 27. oktobrī no plkst. 13.00 līdz 14.00 – Radošā nodarbība “Rudens dekors” (dalības maksa 3,00 EUR)
 • 27. oktobrī no plkst. 15.00-16.00 – Radošā nodarbība “Keramikas bļodiņa”  (dalības maksa 3,00 EUR)
 • 28. oktobrī no plkst. no 12.00 – 17.00 – centra bezmaksas apmeklējums skolēniem.

Pieteikšanās pa tālruni 28210412.


Attēls: visitdaugavpils.lv

Atklāt sevī māksliniecisko talantu varēs arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā Rīgas ielā 8. Pieteikties muzeja radošajām nodarbībām var, zvanot pa tālruni 20203713.


Attēls: visitdaugavpils.lv

Apģērbu apdruka un minka no rudens lapām Tukumā

 • Tukuma Audēju darbnīca Tidaholmas ielā 3 25. un 26. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 13.00 aicina skolēnus vecumā no 9 līdz 12 gadiem uz rudens brīvlaika radošo nodarbību “Rudens raibumi”. 

  Būs iespēja radīt savu oriģinālo dizainu uz apģērba vai kāda cita auduma, ar tekstilkrāsām apdrukāt gaišas krāsas kokvilnas vai lina audumu priekšmetus, pielietojot koku lapas, rudens ziedu vai dekoratīvu augu nospiedumus, savukārt tumšas krāsas materiālu kodināt. Līdzi jāņem savs T-krekliņš, gludas faktūras maisiņš vai kāds cits audums no dabīga materiāla un lapas vai ziedi, ko vēlētos uzlikt uz apdrukājamā materiāla.

  Dalības maks 4,00 EUR. Darbošanās paredzēta 2 stundas. Iepriekšēja pieteikšanās līdz 22. oktobrim, zvanot pa tālruni 25622267 vai rakstot audejudarbnica@tukumamuzejs.lv.
 • 24., 25. un 26. oktobrī no plkst. 13.00 līdz 15.00 Tukuma Mākslas muzejs Harmonijas ielā 7 ģimenes ar bērniem aicina uz bezmaksas rudens brīvlaika radošo nodarbību “Minka meklē draugus”.

  Iedvesmojoties no šobrīd skatāmās Tukuma Mākslinieku grupas 40 gadu jubilejas izstādes “Pērles”, kur eksponēta tēlnieka Oļega Skaraiņa skulptūra “Kaķis”, muzejs piedāvā radošo nodarbību ar kaķi galvenajā lomā. Izmantojot dažādu krāsu un lieluma rudens lapas, varēs radīt savu mākslas darbu, attēlojot kaķus un viņu draugus.

  Turpat izstādē ikvienam būs iespēja iepazīt vecmeistaru un mūsdienu Tukuma mākslinieku darbus. Vērīgākie skatītāji varēs salikt puzli pēc mākslinieces Dzidras Baumas akvareļa motīviem, no digitālās ekspozīcijas nosūtīt sveicienus tuviem un tāliem draugiem.

  Dalība: bezmaksas (materiāli iekļauti). Izstādes apskate pavadošajām personām ir ar muzeja biļeti: pieaugušajiem - 1,50 EUR; pensionāriem un personām ar invaliditāti - 1,00 EUR; Tukuma novada personām ar invaliditāti – bezmaksas.

  Informācija: 25494677 vai makslasmuzejs@tukumamuzejs.lv

Attēls: visittukums.lv


Apskatīt vilcienu kustības grafiku un iegādāties e-biļeti iespējams šeit vai "Pasažieru vilciena" mobilajā lietotnē.

Lūdzu, uzgaidiet