Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

E-biļešu pārdošana šeit ir pārtraukta. E-biļetes iegādājies mobilajā lietotnē Vivi Latvija vai www.vivi.lv

Jūs atrodaties šeit:

Pārgājienu maršrutu cikls “Izkusties un iepazīsti!” Jelgavā

09.05.2022.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina laiku pavadīt aktīvi un izzinoši, dodoties vienas dienas pārgājienos Jelgavā un apkārtnē, iepazīstot vietējās dabas vērtības un vēsturi. No 1. maija līdz 1. augustam katru mēnesi tīmekļvietnē www.visit.jelgava.lv tiks publicēts viens pārgājiena maršruts Jelgavā un Jelgavas novadā.

Pārgājienu maršruti ceļotājus vedīs pa mežainiem apvidiem ar skaistiem skatiem, būs iespēja vērot ūdens mierīgo plūdumu upēs un meža strautos, apskatīt Jelgavas novada muižas un baudīt pastaigas senajos muižu parkos. Pārgājienu maršruti bez maksas būs pieejami aplikācijā STRAVA, savukārt googlemaps būs pieejami gan maršrutos iekļauto objektu fotoattēli, gan  īsi posmu un objektu apraksti. Pārgājienu cikla maršruti būs piemēroti gan pieredzējušiem pārgājienu entuziastiem, gan cilvēkiem bez pieredzes.

Pirmais 10 km garais maršruts “Svētes upes līkloči” ir pieejams no 1. maija.

Maršrutā iekļautas koka laipas Svētes palienes pļavās. Šeit 1.2 hektāru platībā izveidoti meandri jeb mitrāji, kuros sastādīti dažādi augi – smaržīgā kalme, parastā niedre un vītola vijmietiņš. Laipu platformās uzstādīti divi informatīvi stendi par Svētes palienes pļavām, tur sastopamo floru un faunu, par pavasara palu īpatnībām. Maršruts ved arī pa Kalna būriņu ceļu. Tā tuvumā ir apskatāma 1830. gadā celtā mežsarga sēta un etnogrāfiskā lauku māja “Kalna Būriņi”. Ikviens aicināts iegriezties Kana Būriņu pagalmā un baudīt mieru senajā dārzā. Ceļotāji varēs arī doties pastaigā pa Mīlestības aleju un noklausīties audio gida stāstu par šo vietu. Audio gidi par Jelgavas pilsētas objektiem pieejami šeit.

Dodoties maršrutā “Svētes upes līkloči”, ikviens varēs smelties spēku dabā un ieraudzīt Jelgavas apkārti no cita skatupunkta.

Pārgājiena dalībnieki ir aicināti būt videi draudzīgi – netrokšņot un nemēslot.

Informāciju sagatavoja
Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde
“Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Lūdzu, uzgaidiet