E-biļešu pārdošana šeit ir pārtraukta. Nopirktās izmanto! Jaunas pērc lietotnē Vivi Latvija vai www.vivi.lv

Jūs atrodaties šeit:

Velomaršruti Zemgales iepazīšanai

16.08.2022.

Zemgales plānošanas reģions kopā ar visām novada pašvaldībām īsteno tūrisma informatīvo kampaņu “Zemgale aicina!” un vasaras siltajā laikā mudina iepazīt ainaviskākās apkārtnes vietas, izmantojot aktīvās atpūtas iespējas.

Un kā gan vēl labāk izkustēties, vienlaikus aizmirstot par steigu un novērtējot apkārtnes skaistumu, ja ne dodoties ceļā ar velosipēdu?! Īpaši izstrādāti velomaršruti, kur padomāts arī par apskates objektiem atpūtas pauzēs, atrodami visos Zemgales novados. Bet šie ir piemēroti tiem, kuri maršrutu vēlas sasniegt ar vilcienu. Vajag tikai mīt pedāļus, un ceļi pavērsies!

Iepazīsti Daugavas ieleju ar velosipēdu! (Aizkraukles novads)

Izcila iespēja Daugavas ielejas iepazīšanai. 40 km garais maršruts savieno trīs Daugavas ciemus un pilsētas – Skrīverus, Aizkraukli un Koknesi –, kuru apskatei noteikti jāieplāno papildu laiks. Maršrutā var apskatīt dažādus lieliskus objektus, piemēram, bioloģisko saimniecību “Ragāres”, Aizkraukles pilskalnu un viduslaiku pilsdrupas, saimniecību “Rīta putni” un Kokneses viduslaiku pilsdrupas. Posmā no Skrīveriem līdz Aizkrauklei var izbaudīt stāvas nogāzes, savukārt līdz Koknesei – plašus laukus un neskartu dabu. Līdz galapunktam Likteņdārzā var nokļūt, arī pārceļoties pāri Pērsei un Daugavai ar laivu.

Der zināt: 90% maršruta ir grants ceļš, 10% ir asfaltēts; visas maršrutā iekļautās pilsētas savienotas ar dzelzceļa līniju.

Foto: Aizkraukles novada tūrisma nodaļas arhīvs

Velobraucējiem draudzīgie Ozolnieki (Jelgavas novads)

Izbraucot septiņu kilometru garu maršrutu (Nr.420), kura sākuma un beigu punkts ir Ozolnieku dzelzceļa stacija, ikviens atpūšoties var iepazīt Ozolnieku pilsētvides skaistumu. Turklāt, šajā ceļā dodoties, varēs ne tikai apskatīt pilsētu un ezera promenādi, bet arī novērtēt velobraucējiem draudzīgo infrastruktūru, jo maršruta nozīmīgākā daļa ved pa gājēju un velo celiņiem.


Foto: JRTC arhīvs

Citi velomaršruti Zemgalē, ko var sasniegt ar vilcienu

Aizkraukles novadā

  • Velomaršruts “Koknese–Likteņdārzs”
  • Velomaršruts “Aizkraukle – vieta, kur gaisma Daugavā dzimst”
  • “Daugava ar “Baltu Kazu”” velomaršruti

Dobeles novadā

  • “Dobele – saules un ceriņu pilsēta”

Jelgavā un Jelgavas novadā

  • Apļveida maršruts Garozas un Teteles pusē (Ozolnieki–Brankas–Garoza–Garozas pamatskola–Katrīnsils–Tetele–Ozolnieki, 34 km, marķēts)

Plašāka informācija par katru no velomaršrutiem rodama pašvaldību Tūrisma informācijas centru vietnēs, kas apkopotas www.zemgale.lv

Informāciju sagatavoja Zemgales plānošanas reģions

Lūdzu, uzgaidiet