E-biļešu pārdošana šeit ir pārtraukta. Nopirktās izmanto! Jaunas pērc lietotnē Vivi Latvija vai www.vivi.lv

Jūs atrodaties šeit:

Eiropas kultūras mantojuma dienas Jelgavā 16. un 17. septembrī

06.09.2022.

16. un 17. septembrī Māja Vecpilsētas 14 un Dzīvesziņas un arodu sēta piedalīsies pasākumā “Eiropas kultūras mantojuma dienas 2022”, kam tēma šogad ir “Atbildība par nākotni”. 16. septembrī pulksten 16 un 19, bet 17. septembrī pulksten 11 un 13 tiks organizētas bezmaksas izzinošas ekskursijas tūrisma speciālista pavadībā. To laikā būs iespēja ielūkoties abu ēku iekštelpās pēc restaurācijas.

Māja Vecpilsētas 14 – valsts nozīmes arhitektūras piemineklis – ir viena no senākajām un vērtīgākajām koka dzīvojamām mājām Jelgavā (datēta ar 18. gs. beigām), kas saglabājusies līdz mūsdienām. Šobrīd norit darbi pie ekspozīcijas izveides. Māja Vecpilsētas ielā 14 tiek veidota kā publisks tūrisma objekts ar izzinošu, izglītojošu piedāvājumu par Jelgavas koka arhitektūru, Vecpilsētas ielas kvartālu, mājas unikalitāti un tās restaurācijas procesiem. Blakus esošajā mūra ēkā izveidotas trīs restaurācijas darbnīcas – tekstiliju, metāla priekšmetu un keramikas restaurācijai.

Savukārt Dzīvesziņas un arodu sētā tuvākajā nākotnē tiek plānots nodrošināt iespēju apgūt pilsētai raksturīgās senās amatu prasmes un līdzdarboties dažādās kultūras aktivitātēs.

Pieteikšanās dalībai ekskursijās pa tālruni 63005407 vai 25746417.

Pasākumu programmas 16., 17., 18. septembrī ietvers aktivitātes visā Latvijā, atverot objektus un rīkojot izzinošus pasākumus. Šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienu tēmas mērķis ir izcelt būvētā mantojuma objektus un kvalitatīvi atjaunotas vēsturiskās ēkas, kas radītas atbilstoši ilgtspējības principiem, ar racionālu ieguldīto materiālu lietojumu, mazu vides piesārņojumu un ar mazu energoresursu izlietojumu, saglabājot autentiskumu un oriģinālo substanci.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama tīmekļa vietnē

Informāciju sagatavoja "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs"

Lūdzu, uzgaidiet