Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

E-biļešu pārdošana šeit ir pārtraukta. E-biļetes iegādājies mobilajā lietotnē Vivi Latvija vai www.vivi.lv

Jūs atrodaties šeit:

Ekskursija “Latvijas garša Jelgavā” 18. novembrī

08.11.2023.

Patriotu mēneša ietvaros 18. novembrī pulksten 10 Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina uz ekskursiju “Latvijas garša Jelgavā” atraktīvās gides Inas Jurģes pavadībā.

Ekskursanti dosies aptuveni divu stundu ilgā pastaigā pa Jelgavu, kuras laikā būs iespēja ne tikai klausīties stāstos par Jelgavas vēsturē svarīgiem notikumiem, personām un vietām, bet arī pacienāties ar vietējiem gardumiem, kas tapuši vienā no Jelgavas saldākajām konditorejām “Putni”, kā arī Dzīvesziņas un arodu sētā iepazīt maizes tapšanas nianses. Ekskursiju caurstrāvos latvisko tradīciju tēma gan vēsturē, gan garšās. 

Maršruts “Latvijas garša Jelgavā” sāksies no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa, kur ekskursantiem būs iespēja uzzināt, ar ko īpaša bija senā baznīca un kas šeit atrodas mūsdienās. Līdzās Tornim ekskursanti pakavēsies pie pieminekļa Jānim Čakstem un uzzinās, kāpēc piemineklis Latvijas pirmajam prezidentam ir uzsliets tieši Jelgavā. Pārgājiena laikā dalībnieki dosies arī pie Lāčplēša pieminekļa, kas patriotu mēnesī jelgavniekiem ir īpaši zīmīgs – šeit 11.novembrī noslēdzas tradicionālais lāpu gājiens, kā arī 18.novembrī pilsētnieki, godinot Jelgavas atbrīvotājus, aizdedz sveces. Savukārt pie vides objekta “Laika rats 100”, kas ir veltījums Latvijas valsts simtgadei, ikviens varēs uzzināt vēsturiskus faktus par Latviju un Jelgavu, kā arī iemūžināt sevi “spoguļu” pašbildēs.

Dalības maksa pieaugušajiem ir 10 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 5 eiro, pirmsskolas vecuma bērniem ekskursija ir bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesenti ir aicināti savlaicīgi pieteikt dalību pa tālruni 63005447 vai e-pastā uz tic@tornis.jelgava.lv.

18. un 19. novembrī Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, godinot Latvijas valsts svētkus, būs iekārtots tematisks foto stūris, kur apmeklētāji, iegādājoties biļeti uz ekspozīcijām vai skatu laukumu, varēs uzņemt fotogrāfijas latviskās noskaņās. Azartiskākie apmeklētāji būs aicināti piedalīties viktorīnā par Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa ekspozīcijās iekļautajām tēmām un Torņa vēsturi.

Sestdien, 18. novembrī, Torņa ekspozīcijas būs atvērtas no pulksten 10 līdz 18, savukārt izstāžu zāle un skatu laukums – no pulksten 10 līdz 20. Svētdien, 19. novembrī, ekspozīcijas, izstāžu zāle un skatu laukums būs pieejami no pulksten 11 līdz 18. Ieejas maksa uz Torņa ekspozīcijām, izstāžu zāli un skatu laukumu pieaugušajiem ir 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,50 eiro. Savukārt ieejas maksa uz izstāžu zāli un skatu laukumu pieaugušajiem ir 1,50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 0,80 eiro.

Pasākumu laikā notiks foto uzņemšana un/ vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitāšu norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama tīmekļa vietnē www.jelgava.lv.

Informāciju sagatavoja
Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde
“Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Lūdzu, uzgaidiet